Witamy na stronach AVIATION.HOME.PL

Last update ---------------------------------------------------

* Sygnalizacja swietlna ---------------------------->> 19/07/2005

* Zakręt standardowy------------------------------>> 18/07/2005

* Zakręt proceduralny------------------------------>> 18/07/2005

* RVSM ----------------------------------------------->> 17/05/2005

     Nie każdemu dane było zostać pilotem zawodowym, nie każdy miał szanse spełnienia swoich lotniczych marzeń. Czy to znaczy, że nie możecie latać? Nie!. Po to właśnie istnieje sieć VATSIM by każdy mógł poczuć się jako kapitan samolotu pasażerskiego. By jednak spełniać się jako kapitan, wirtualny pilot powinien posiadać odpowiednią wiedzę lotniczą.

     Naprzeciw temu zapotrzebowaniu wychodzi serwis AVIATION.HOME.PL. Początki serwisu to rok 2001, kolejne miesiące to zmiana samej formy oraz koncepcji serwisu no i co najważniejsze :-) przybywające artykuły. .

     Naszym celem jest przybliżenie wszystkim zainteresowanym szeroko pojętej wiedzy lotniczej, po to by cieszyć się przyjemnością z latania w sieci VATSIM. Symulacja VATSIM opiera się na założeniu, że symulujemy świat realnego lotnictwa tak dokładnie jak to możliwe, dlatego konieczna jest nauka obowiązujących zasad, procedur, zachowań i tym podobna.

     Sieć Internet no i w końcu także i VATSIM mają swoje ograniczenia, przez co nie zawsze możliwe jest przeniesienie w 100% przepisów i procedur ze świata realnego. Na VATSIM nie ma pełnej obsady kontrolerskiej dyżurującej 24 godziny na dobę, ograniczenia przepustowości łączy sieciowych często blokują możliwość skutecznego porozumiewania się z kontrolerem za pomocą głosu a nie wszyscy użytkownicy komputerów potrafią sprawnie posługiwać się klawiaturą komputerową, niestabilne systemy operacyjne mogą powodować "zamieszenia" się komputera. Wszystko to razem wzięte powoduje, że mimo iż bardzo chcemy, to pewne mechanizmy stosowane w świecie realnym nie są możliwe do przeniesienia w realia sieci VATSIM

Uwaga: Materiały zawarte na tej stronie powstały na potrzeby VATSIM i służą wyłącznie pomocy w nauce latania w tej sieci . Opublikowane w serwisie materiały nie mogą byc podstawą do edukacji na potrzeby realnego lotnictwa.